Haber

Hamas: Katar’a 2 esirin serbest bırakılması konusunda bilgi verdik ancak İsrail reddetti

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı yazılı açıklamada, Katar’a insani gerekçelerle iki İsrailli sivili serbest bırakmak istediklerini bildirdiklerini ancak Tel Aviv’in bunu reddettiğini açıkladı.

“SAHTE PROPAGANDA KONUSUNDA YORUM YAPMAYACAĞIZ”

Ebu Ubeyde’nin açıklamasında serbest bırakılması istenen kişilerin isimleri ve kimlik bilgileri de paylaşıldı. Kassam Tugayları, dün serbest bıraktıkları iki ABD vatandaşını ve yarın sabah iki İsrailli sivil tutukluyu aynı yöntemle teslim etmeye hazır olduklarını duyurdu. İsrail Başbakanlığı’ndan yapılan açıklamada: Hamas ‘in sahte propagandası hakkında yorum yapmayacağız. “Esirlerin evlerine geri getirilmesi için mümkün olan her adımı atmaya devam edeceğiz.”

“BU AŞAMADA HERHANGİ BİR YORUM YAPMAYACAĞIZ”

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haiat telefonda yaptığı açıklamada, “Bu aşamada herhangi bir yorumda bulunmayacaklarını” söyledi. İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde esir tutulan 210 İsraillinin ailelerine bilgi verildiğini duyurdu. İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari, bu sayının toplam esir sayısı olmadığını ve İsrail ordusunun kayıp İsraillilerle ilgili bilgileri araştırdığını söyledi.

Kassam Tugayları ABD’nin Yetkilerini Serbest Bıraktı

İSRAİL-FİLİSTİN ÇATIŞMASI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarındaki ihlallerine karşı 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir baskın düzenledi. Gazze’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek kapıyı ele geçirdi ve İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı.

haber-ayvacik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu