Haber

Yeni başbakan göreve gelmeden önce Finlandiya’da kafa karışıklığı yarattı! Skandal fotoğraflar ortaya çıktı

Finlandiya İstifasıyla ses getiren Başbakan Sanna Marin’in koltuğuna oturacak olan Antti Lindtman, daha göreve başlamadan internette ortaya çıkan fotoğraflarıyla ülkede heyecan yarattı. Parti içi seçimleri kazanan Lindtman’ın bir grup çıplak erkekle poz verdiği ve bir kadınla uygunsuz bir şekilde fotoğraflandığı görülüyor.

Sanna Marin’in görüntüleri ülkede geniş yankı buldu.

20 YIL ÖNCE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR TARTIŞMA YARATTI

Dans ve parti görüntülerinin kamuoyuna sızdırılmasının ardından Finlandiya Başbakanı ve Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Sanna Marin, seçimlerden beklediğini sağlayamadığı için istifa kararı alırken, gözler Antti Lindtman’da olacak. . Partide Marin’in yerini almaya hazırlanan ve bu hafta resmen SDP’nin başına geçecek olan Lindtman’ın yaklaşık 20 yıl önce çekilen fotoğrafları büyük bir tartışma başlattı.

NAZİ SELAMI VERİRKEN DE GÖRÜLDÜLER

Birkaç hafta önce sızdırılan fotoğraflar, Lindtman’ın parti içi seçimleri kazanmasının ardından yeniden paylaşılmaya başlandı. Fotoğraflarda Lindtman bir grup çıplak adamla poz verirken, bazılarının yanında durup Nazi selamı verdiği görülüyor. Lindtman’ın lisedeyken bir Noel partisinde çekildiği söylenen fotoğraflarda ayrıca bir oyuncak silah da bulunuyor.

“FOTOĞRAFIN KALDIRILMASINI İSTEDİM AMA…”

“HİÇBİR ZAMAN NAZİ DESTEKÇİSİ OLMADIM”

Finlandiya gazetesi Ilta-Sanomat’a konuşan Lindtman, “O fotoğraftaki çocuklar biraz fazla pozlanmış ama ben hiçbir zaman Nazi destekçisi olmadım. O zaman da değildim, şimdi de değilim. Aslında ben de değilim” dedi. Neo-Nazilerin politikamı beğendiğini düşünmüyorum.”

guclukonakhaber.xyz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu