Sağlık

Bayraklı’da sağlık semineri

Vatandaşlara yönelik bilgilendirme seminerlerine devam eden Bayraklı Belediyesi, meme kanseri konusunda bilinçlendirme semineri düzenledi. Erken teşhis ve tedavi yöntemlerini uzman doktorlardan öğrenen yaklaşık 200 kadına mamografi hediye edildi.

198 KADIN KATILDI
Bayraklı Belediyesi Araştırma Geliştirme Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Tınaztepe Üniversitesi Özel Galen Hastanesi’nin katkılarıyla Meme Kanseri Farkındalık Semineri düzenlendi. Osmangazi Hizmet Binası’nda düzenlenen seminere toplam 198 kadın katıldı.

UZMANLAR ANLATTI
Zümre Arıcan Alıcıkuş, Prof. Dr. Tülay Akman, Prof. Dr. Gökhan Akbulut ve Prof. Dr. Serhat Gür, meme kanserinde erken tanı ve tanının önemini ve modern tedavi yöntemlerini anlattı. Galen Hastanesi, etkinliğe katılan tüm kadınlara mamografi çektirdi.

“İHMAL EDİLMEMELİ”
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Çağımızın en önemli sorunlarından biri olan meme kanseri konusunda kadınlarımızı bilinçlendirdik. Erken teşhis ve teşhisin önemini anlattık. “İhmal edilmemesi gereken bir konudur ve bu konuda bilgi sahibi olmak son derece önemlidir” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

akcakenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu